مراحل ثبت شرکت بصورت آنلاین

ابتدا شرکا جلسه ای را ترتیب میدهند و برخی موارد را مشخص میکنند . اعم از اینکه چند نفر عضو شرکت هستند ، درصد سهم هر یک از شرکا چقدر است .

مراحل ثبت شرکت بصورت آنلاین

ابتدا شرکا جلسه ای را ترتیب میدهند و برخی موارد را مشخص میکنند . اعم از اینکه چند نفر عضو شرکت هستند ، درصد سهم هر یک از شرکا چقدر است ، شمت هر یک از اعضا هیات مدیره در شرکت چیست سمتهایی از قبیل سهامدار ، عضو هیات مدیره ، مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، و نایب رییس هیات مدیره . سپس حق امضا برای اوراقی از قبیل قرارداد و سفته و چک و بطور کلی تعهد اور مشخص میشود . موضوع فعالیت شرکت را مشخص میکنند و نام برای شرکت تعیین مینمایند .آدرس و کد پستی شرکت را مشخص میکنند . پس از طی این مراحل و تعیین نوع شرکت اقدام به تنظیم اساسنامه ، اظهارنامه ثبت شرکت ، شرکتنامه ، صورتجلسات هیات مدیره مینمایند . سپس  در سایت irsherkat.ssaa.ir  اقدام به ثبت نام مینمایند .در این سایت اوراق ثبتی اعم از اسانامه و اظهارنامه ثبتی بارگذاری میگردد . کلیه کارها بصورت آنلاین صورت میگیرد .
سپس پس از  24 تا 48 ساعت بعد از ثبت نام و بارگذاری اوراق ثبتی فرآیند تعیین نام از طریق سامانه ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir   صورت میگیرد . همانطور که گفتیم اسامی شرکت باید سه سیلابی باشد . سپس اوراق پست میگردد . پس از کارشناسی توسط کارشناس ثبت شرکتها شرکت ثبت میگردد . در سامانه ثبت شرکتها شرکت پیش آگهی میگردد . سپس با مراجعه به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری پیش آگهی تحویل گرفته میشود . سپس به سامانه روزنامه رسمی www.rrk.ir/  و پیش آگهی روزنامه رسمی در سایت ثبت میگردد .همانطور که مشاهده میکنید بجر دو مرحله مراجعه به اداره پست  و مراجعه به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری کلیه کارهای ثبت شرکت بصورت آنلاین صورت میگیرد .
 اما برای ثبت شرکت دانستن ایکه چه نوع شرکتی میخواهید ثبت کنید حاثز اهمیت است :
شرکت مسئولیت محدود : شرکتی است که مسئولیتش در حد سرمایه شرکت میباشد . این شرکت با حداقل 2 نفر عضو تشکیل میشود . سرمایه در این نوع شرکت اظهار است . از لحاظ طی مراحل قانونی ساده ترین نوع شرکت تلقی میشود .
شرکت سهامی: شرکتی است که سرمایه آن به قطعات سهام تقسیم میشود . هر سهم دارای ارزشی میباشد مثلا سرمایه شرکت 000/000/100 ریال که منقسم به 1000 سهم 000/100 ریالی میگردد .
شرکت تعاونی : شرکتی است که حداقل اعضا آن باید 5 نفر + 2 نفر بازرس باشند . این شرکت معمولا بین افرادی هم صنف و یا خانواده تشکیل میگردد . این شرکت زیر مجموعه وزارت تعاون میباشد اما پس از دریافت مجوز از اداره ثبت شرکتها مجددا شماره ثبت دریافت می نماید .
شرکت سهامی خاص : شرکتی است که حداقل به 3 نفر عض به همراه 2 نفر بازرس تشکیل میشود در این نوع شرکت سرمایه به سهام تقسیم میشود . برای ثبت شرکت سهامی میباشد همان ابتدا به ساکن سی و پنج در صد سرمایه در حسابی بلوکه گردد . این نوع شرکت از لحاط اعتبار دارای اعتبار بالایی دارد .
شرکت تضامنی : شرکتی است که هر یک از شرکا مسئول پرداخت کل دیون شرکت را دارا میباشند . این شرکت حداقل با دو نفر ثبت میشود . اما این شرکت از لحاظ درجه اعتبار دارای  اعتبار بالایی میباشد . معمولا برای فعالیتهایی از قبیل صرافی از این نوع شرکت استفاده میشود .
شرکت نسبی : شرکتی است که برای فعالیتهای بازرگانی  با نام مخصوص بین حداقل 2 نفر تشکیل و مسئولیت هر یک ازشرکا به نسبت سهم هر شریک از کل سرمایه شرکت میباشد  .
 شرکت مختلط غیر سهامی : به شرکتی اطلاق میگردد که برای امور تجاری  با نامی مخصوص که با  حداقل یک نفر   ثبت میگردد . این نوع شرکت شبیه به شرکت  مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود.شریک با مسئولیت  محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه  اعلامی شت میباشد .لازم بذکر است در نام  شرکت میبایست  عنوان  (شرکت مختلط)و حداقل  نام احدی  از شرکا ضامن قید شود.
شرکت مختلط سهامی :  به شرکتی اطلاق میگردد که با عنوان  نام  مخصوصی بین یک عده شریک که  سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.در این نوع شرکت کل سرمایه به سهام تقسیم میشود . و هر یک از شرکا نسبت به کل سرمایه مسئولیت دارد و نام یکی از شرکا در نام  شرکت قید میگردد .
موسسه غیر تجاری : به مجموعه ای اطلاق میگردد که حداقل با دو نفر تشکیل میشود و برای امور غیر تجاری و غیر بازرگانی نظیر خیره ، مشاوره و آموزش و مواردی از این دست از این نوع مجموعه استفاده میشود .
 
مطالب مرتبط

  [تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
  شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

  تصاویر این صفحه
  تنظیمات

  یادداشت کاربران
  • دکتر پریسا یوسف فام [info(at)iran-pmr.com]
   0 0
   برای پیشرفت در کارها باید هم جهت علم و تکنولوژی حرکت کرد و جهان امروز جهان آنلاین است.
  درج یک یادداشت:
  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  4 + 6 = ?

  راهنمای ثبت شرکت